Kickbox aerobik

Kickbox

Kickbox aerobik je nekontaktní cvičení, které vychází z prvků bojového umění. Na rozdíl od bojových umění se však nezabývá filozofií.

Cílem cvičení není nácvik sebeobrany nebo dosažení bojeschopnosti, ale procvičení celého těla. Využívá úderů, kopů, úniků a úhybů celého těla, které jsou kombinovány s prvky aerobiku.

Boxy a výkopy pro lepší postavu

Kickbox výrazně formuje postavu. Zatímco boxování působí na horní partie, výkopy zvyšují celkovou intenzitu cvičení. Kickboxem procvičíte nejen svaly horních a dolních končetin, ale také svalstvo zad a břicha.

Toto cvičení je velmi náročné na fyzickou kondici. Posilujete jím kardiovaskulární systém. Kickbox patří mezi energeticky nejnáročnější sporty, je možné jej energeticky srovnat se spinningem.

Vhodný pro hubnutí

Tepová frekvence se při něm pohybuje stále v aerobní zóně, takže budete spalovat tuky. Kickbox je ideálním sportem na hubnutí. Je skvělý pro vybití negativní energie, vyplavení stresu a agrese.

Uvolňují se při něm endorfiny (tzv. hormony štěstí), které mají za následek zlepšení nálady. Ztráta kilogramů, zformování postavy, zvýšení kondice a vytrvalosti jde ruku v ruce se zvýšením sebevědomí.

Průběh cvičení

Začátek lekce začíná zahřátím a protažením svalů. Hlavní část je tvořena jednoduchou choreografií z prvků kickboxu. Kickbox vyžaduje správnou techniku provedení, hudba je proto pomalejší než u Tae-ba nebo u klasického aerobiku. Po hlavní části následuje posilování. Závěrečnou částí je protažení a zklidnění.

Kickbox spíše pro mladší

Kickbox je vhodný zejména pro mladší generace. Naopak není vhodný pro lidi starší a pro ty, kteří mají problémy s klouby nebo se srdcem. Vyhýbat by se mu měly také těhotné ženy.

Na kickbox si pořiďte pohodlné sportovní oblečení a obuv na aerobik, která vám zpevní kotník a zmírní otřesy. Nezapomeňte na dostatek tekutin. Určitě se vám bude hodit i ručník na utírání potu.