Mikronutrienty

Limetky

Lidské tělo potřebuje pro svůj správný chod živiny. Cukry, tuky a bílkoviny, nebo-li makronutrienty, jsou zdrojem energie, mikronutrienty – minerální látky a vitamíny, hrají důležitou roli ve všech tělních procesech.

Tělo si je nedokáže samo vytvořit, musí je proto přijímat potravou a tekutinami, popř. ve formě tablet jako potravinové doplňky.

Nedostatek či nadbytek jednotlivých minerálních látek a vitamínů se určitým způsobem projeví. Jejich vyvážený přísun zaručí pestrá strava. Měli byste přijímat různé potraviny, nejlépe čerstvé a co nejméně technologicky upravené.

Vitamíny

Vitamíny se účastní téměř všech biochemických reakcí, podílejí se na metabolismu cukrů, tuků i bílkovin. Posilují imunitní systém, pomáhají bojovat proti chorobám a alergiím, odstraňují únavu a jsou důležité pro krásu a duševní pohodu.

Minerální látky

Platí, že organismus negativně ovlivňuje nedostatek, ale i nadbytek minerálních látek. Minerální látky jsou látky anorganické. Podle množství, které tělo potřebuje, je dělíme na minerály a stopové prvky. Udržují v organismu stálé vnitřní prostředí, regulují, aktivují a kontrolují metabolické procesy a jsou důležité pro vedení nervových vzruchů.