Potravinové doplňky

Potravinové doplňky

Potravinové doplňky jsou přípravky, které jsou určeny k doplnění vitamínů, minerálů a jiných látek, které organismus potřebuje a má jich nedostatek. Slouží k prevenci a léčbě různých onemocnění.

Díky správnému množství vitamínů a minerálů se snadněji vyrovnáte s každodenními strastmi jako je únava, stres, znečištěné prostředí apod. Doplňky s antioxidačním účinkem pomáhají omezit poškozování tkání toxickými látkami.

V případě nedostatku doplňujte

Potřebné látky vám mohou chybět především při sportu, v období nemoci a stresu, v těhotenství nebo ve stáří, při kouření nebo snaze zhubnout.

Již z názvu vyplývá, že jsou pouze doplňkem zdravého stravování a správné životosprávy. Nenahradí nedostatečný příjem potřebných látek z vyvážené stravy, nedokáží snížit vysoký příjem nasycených tuků, nedokáží napravit škody způsobené kouřením nebo nedostatkem pohybu.

Pomoc při obtížích

Správně vybraný doplněk vám může pomoci zlepšit chronické onemocnění nebo zmírnit bolesti a zánět, ale nedokáže léčit vážnější choroby jako je rakovina, cukrovka nebo onemocnění srdce.

Vyberte si vhodné doplňky

Nemá smysl si nakoupit celé spektrum potravinových doplňků. Užívejte je podle toho, co vám chybí, co vás trápí. Nakupujte spíše v lékárnách a specializovaných prodejnách, poraďte se s lékárníkem.

Pomoc doplňků při hubnutí

Pokud se budete zdravě stravovat a budete se dostatečně hýbat, pomohou vám potravinové doplňky také s kily dolů.

Chrom

Stabilizuje hladinu cukru v krvi a tlumí chuť na sladké.

CLA (conjugated linoleic acid)

Uvolňuje tukové zásoby pro tvorbu energie a brání destrukci svalové tkáně.

Extrakt ze zeleného čaje

Podporuje v organismu tvorbu tepla, a proto i při běžné činnosti spálíte více energie.

L-karnitin

Transportuje tuky v buňce, aby mohly být využity jako zdroj energie, má antioxidační a regenerační účinky.

Vláknina

Napomáhá správné funkci střev, ulevuje od zácpy i průjmů, podílí se tak na čištění střev a je výrazným pomocníkem v prevenci vzniku rakoviny tlustého střeva.